Технічна інформація

Загальні відомості про обладнання для винного погребу

Використання кліматичних систем для зберігання вина дозволяє створити винний льох практично в будь-якому приміщенні вашого будинку, або навіть обладнати під винотеку будь-який вільний обсяг. Такі рішення особливо доцільні для континентального клімату України і давно з успіхом застосовуються при будівництві приватних котеджів.

Схема конструкції винного погребу
Стіни
Ізоляція
Фундамент
Ізоляція
Підлога
Плита перекриття
Теплоізоляційні двері

Замкнута термокамера винного погребу

Крім того, пропоноване нами устаткування FONDIS WineMaster може встановлюватися в квартирах, ресторанах, готелях, коротше там, де потрібен професійний підхід до зберігання великої кількості вина.

Кліматичні системи забезпечують ідеальні умови зберігання кращих вин – температура близько 12-14 градусів і вологість 70-80%, на які не впливають жодні зовнішні умови.

Фактично, технологія облаштування сучасного винного сховища передбачає створення замкнутого теплоізольованого обсягу – великий холодильної камери, всередині якої штучно підтримується необхідний клімат.

Основні споживчі характеристики обладнання для винного погребу

Корисна в тих випадках, якщо винне сховище являє собою окреме приміщення, що потребує сезонному нагріванні. Крім того, дана функція дозволяє поступово підвищити температуру в приміщенні винного льоху, щоб уникнути теплового шоку для вина, якщо планується звільнити приміщення для ремонту, або просто переміщення всієї колекції в інше місце.

Зводить до мінімуму вібрацію, вироблену при роботі кондиціонера, зменшує шум. Вібрація шкідлива для вина, тому дана особливість кліматичного обладнання Fondis Winemaster дуже важлива для правильного зберігання винної колекції.

Вологість у винному погребі може коливатися в діапазоні 70-80%. В основному, в процесі своєї роботи, кондиціонер виводить надлишкову вологість з повітря приміщення винного льоху разом з вироблюваним конденсатом. Деякі моделі кондиціонерів можуть бути укомплектовані вбудованим зволожувачем, однак це збільшує ризик корозії основного обладнання. Тому ми застосовуємо окремі блоки Fondis Hygromaster для цього завдання.

Дане пристосування використовується в ситуаціях, коли частина агрегату або його складові знаходяться на вулиці і в вашому регіоні спостерігаються сезонні негативні температури навколишнього середовища. Тепловий пояс підігріває обладнання та забезпечує надійну роботу кондиціонера при температурі зовнішнього повітря до -30 градусів.

Наявність термостата дозволяє звести управління кліматичною системою до нескладної процедурі початкового налаштування необхідної температури. Далі, дана температура буде підтримуватися термостатом в автоматичному режимі. При необхідності, шляхом декількох підлаштовуватися регулювань, Ви зможете встановити необхідний клімат в усіх зонах винного льоху. Зверніть увагу!!! Деякі моделі кондиціонерів для винних льохів обладнані тільки ручними регуляторами потужності (більше і менше), що не зовсім зручно, тому що це вимагає постійного коректування потужності якщо атмосферні умови впливають на винний льох. Такі рішення доцільно застосовувати через меншу вартості обладнання, якщо теплоізоляція приміщення ідеальна і зовнішні умови слабо впливають на клімат всередині винного льоху.

Наші інженери є фахівцями в продуктах преміум-класу, які ми постачаємо та встановлюємо; продукти з визнаним європейським походженням як у дизайні, так і у виробництві. Якість, на яку можна покластися, створена з особливою ретельністю та увагою до деталей і продуктивності.

Варіанти охолодження для винних погребів
Кондиціонери зазвичай діляться на 5 основних категорій:

Черезстінний блок
Канальний блок
Роздільний блок
Канальний роздільний блок
Автономний блок
Незалежно від того, яка система використовується, важливо, щоб сама кімната була вологозахисною, ізольованою та герметичною. Наведений нижче фільм демонструє деякі типові схеми охолодження, щоб дати вам уявлення про те, як все працює.

Вибір конструкції та типу встановлення

ВБУДОВАНА МОНОБЛОЧНА СИСТЕМА

Дана схема передбачає розміщення всіх комплектуючих кліматичної системи в одному корпусі і монтаж агрегату в отворі, подібному віконному. При цьому внутрішня частина обладнання винного погребу спрямована в винне сховище, а зовнішня частина (тепла) виходить на вулицю або в суміжне технологічне приміщення.

FONDIS WineMaster C50S

Також існують моноблочні рішення вбудовані в двері винного льоху. Зазвичай такі моделі комплектуються випарником конденсату.

FONDIS WineMaster PC15

Переваги подібної конструкції:

 • Найдешевша вартість впровадження з розрахунку на 1м3 приміщення винного льоху.
 • Компактність.
 • Простий монтаж.

Недоліки та складності:

 • Якщо тепла частина виходить в приміщення відвідуване людьми це може створити некомфортні умови – потік гарячого повітря, додатковий шум.
 • Суміжне приміщення повинно бути добре провітрюваним
 • При виході зовнішній частині кондиціонера на вулицю, його видно стороннім особам, можливі акти вандалізму на території із загальним доступом.

ІНТЕГРОВАНІ РІШЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ КАНАЛІВ

Рішення що інтегруються також являють собою моноблочну конструкцію. При цьому обладнання для винного погребу встановлюється всередині приміщення на ніжки або на кронштейнах (підвішується на стіну або стелю).

Для нормальної роботи винного кондиціонера необхідне підведення холодного повітря для охолодження компресора і відведення відпрацьованого теплого повітря.

FONDIS WineMaster IN50

Зазвичай, для цього використовуються теплоізольовані повітроводи діаметром 100-200 мм. Найкраще вивести дані повітроводи на вулицю, однак також можливе використання суміжних приміщень. Крім того, можлива інтеграція подібного обладнання в стаціонарну систему вентиляції будинку, в т.ч. в примусову.

Переваги подібної конструкції:

 • Універсальність рішення в ситуаціях складного місця установки.
 • Повністю приховане всередині винного сховища обладнання – маємо кілька грат в місцях входу і виходу технологічного повітря.

Недоліки та складності:

 • Довжина сполучних воздуховодов обмежена потужністю вбудованого вентилятора, однак це несуттєво при використанні примусової вентиляції будинку.

СПЛІТ – СИСТЕМИ

FONDIS WineMaster SP100

Саме універсальне рішення, дозволяє рознести холодну і теплу складові кліматичного обладнання винного погребу. При цьому, внутрішня частина встановлюється в винному погребі, а зовнішній агрегат кріпиться зовні будівлі. Між собою агрегати з’єднані магістральними трубопроводами (жорсткими або гнучкими) і електричним контрольним кабелем.

FONDIS WineMaster SP100

Такі рішення найчастіше мають максимальною продуктивністю і розраховані на максимальні обсяги кондиціонованих приміщень.

Переваги подібної конструкції:

 • Максимально універсальне рішення на максимальний обсяг винного льоху.

Недоліки та складності:

 • Практично ні. Однак ці рішення можуть бути неприйнятними з точки зору архітектури будівлі (неможливо розмістити зовнішній блок), втім, такі труднощі можуть бути вирішені шляхом спорудження приямка. Інакше – рекомендується використовувати інтегровані рішення.

Загальна презентація кліматичних систем Winemaster для усіх типів Винних Просторів

Як встановити ARM15

Як встановити Wine Master C25

Як встановити Wine Master SP40CE